
Lisszabon városlátogatás leírás és információk
Lisszabon városlátogatás
1. nap
Érkezés Lisszabonba a Wizz Air menetrend szerinti járatával. Transzfer a szállodába.
Lisszabon városlátogatás
2. nap
Félnapos buszos városnézés során megismerkedünk Lisszabon főbb nevezetességeivel: Jeromos kolostor; Santa Mária-templom; Felfedezők emlékműve, Torre de Belém. Délután bemegyünk a belvárosba, ahol további látnivalókat keresünk fel. A Szent György erődből, amely a város legmagasabb pontjára épült, gyönyörű kilátás nyílik a történelmi városnegyedre, az Alfamara, majd utazás a híres lisszaboni 28-as lisszaboni villamossal.
Lisszabon városlátogatás
3. nap
Egész napos fakultatív buszos kirándulás a mesés Sintrába, melynek fő látnivalója a domb tetején magasodó színes Pena Palota. Nyugat felé tovább haladva érjük el az európai szárazföld legnyugatibb pontját, Cabo da Rocat. Visszafelé kitérőt teszünk a hangulatos, történelmi nevezetességekben gazdag Cascaisba valamint a fényűző üdülővárosba, Estorilba. A program után transzfer a szállodába.
Lisszabon városlátogatás
4. nap
Reggeli után szabadprogram vagy városnézés idegenvezetőnkkel. Transzfer a repülőtérre és hazautazás Budapestre a Wizz Air menetrend szerinti járatával.
Lisszabon városlátogatás az ár tartalmazza
A repülőjegyet, illetékeket és adókat, a szállást 3-4*-os hotelben, kétágyas szobában reggelivel, transzfereket, magyar nyelvű idegenvezetőt az út során végig, félnapos buszos városnézést, a feladható 20 kg-os poggyászt/fő, a fedélzetre vihető 10 kg-os (20x30x40 cm) kézipoggyászt/fő.,
Lisszabon városlátogatás külön fizetendő
A fentieken felüli étkezések, italfogyasztás, a belépőjegyek és audio guide a programok során, (mely a helyszínen fizetendő), fakultatív programokat, idegen forgalmi adó (közvetlenül a szállodának fizetendő), egyéb személyes jellegű kiadások, borravaló kb. 4-5 EUR/nap (kb. 20 EUR/fő), egyágyas felár, utasbiztosítás (BBP), útlemondási biztosítás (storno) a teljes díj 2,5%-a.,
Lisszabon városlátogatás fakultatív programok
Egész napos kirándulás Sintra -Pena Palota belépőjeggyel*: 51 900 Ft/fő (min.15 fő) *2024. január 1-től a Pena Palota maximum 25 főre korlátozta a csoportok létszámát. A 25 főt meghaladó csoportok esetén időpont eltolással történik a palota megtekintése. Minden esetben idegenvezetőnk a buszon mondja el a tudnivalókat. A jegyeket előre foglaljuk a csoportok számára, ezért kérjük, hogy amennyiben a Sintra-Pena Palota programon szeretnének részt venni, az útra történő jelentkezéssel egyidőben foglalják be ezt a fakultatív programot is!,
Lisszabon városlátogatás fontos információk
A körutazás minimum 20 fő jelentkezése esetén indul! A fakultatív programokon való részvételt csak az utazást megelőzően történő befizetés esetén tudjuk garantálni. Utasaink a helyszínen a belépőjegyek elérhetősége és/vagy az esetleges autóbusz kapacitástól függően tudnak fizetni euróban, melynek pontos összege az utastájékoztatóban kerül feltüntetésre. Egyes fakultatív programok indulása minimum létszámhoz kötött, ezt az adott program mellett jelezzük. A meghirdetett programok sorrendje és időpontja az egyes időszakokban előforduló események vagy az adott helyzetben előre nem látható körülmények miatt változhatnak. A belépőjegy árak tájékoztató jellegűek. Irodánk a légitársaság által előre kijelölt ülőhelyekkel rendelkezik, ennek megfelelően az utasfelvételt (check-in) munkatársaink végzik el.
Az utasok
A repülőtéren személyi igazolványuk vagy útlevelük felmutatását követően kapják meg beszállókártyáikat, ezért fontos, hogy foglaláskor a személyi okmányunkban feltüntetett nevük legyen megadva. A helytelenül leadott utasnév módosításának adminisztrációs díja, amennyiben irodánknak még lehetősége van a javításra, 15 000 Ft/név.
A repülőtéren történő névmódosítást, csomag túlsúly vagy csomag méret problémából adódó plusz kiadásokat az utasok a légitársaság szabályzata szerint kötelesek megfizetni.
Csoportos utasfelvétel miatt fix ülőhely, elsőbbségi beszállás vagy a leírásban feltüntetett poggyász kapacitástól eltérő poggyász még felár ellenében sem igényelhető!Portugáliába történő beutazáshoz érvényes személyi igazolvány vagy útlevél szükséges, melynek az utazás utolsó napjáig érvényesnek kell lennie! Portugáliában a borravaló szokás és elvárás, mellyel a szolgáltatásban dolgozók munkáját ismerjük el. Az összegyűjtött borravalót idegenvezetőnk adja át a sofőrnek, a helyi idegenvezetőnek, illetve a szállodai személyzetnek – mindig ott, ahol az szükséges.
Háromágyas elhelyezés esetén a harmadik ágy típusa szállodánként eltérő lehet, így annak jellege (normál ágy vagy pótágy) előre nem garantálható. .
Az utazás SMART-csomagként foglalható bizonyos időpontokban.
A SMART csomag egy dinamikus csomag, amely egyrészt nem opciózható, másrészt az árak és a szabad helyek gyorsan, akár a befizetésig is változhatnak. Az ár tartalmazza: repjegy, illetékek, feladható poggyász, kisméretű kézipoggyász, szállás, megadott ellátás, kinti transzfer. Az ár tartalmazza: légitársaságtól függően a fix ülőhelyeket - ezeket igény esetén extra aktuális felárért tudjuk hozzáadni a foglaláshoz, magyar nyelvű idegenvezető, opcionális biztosítások, esetleges helyi idegenforgalmi adó/vízum. Magyar nyelvű fakultatív programok nem érhetők el a helyszínen. Érdeklődjön irodánkban foglalás előtt ezzel kapcsolatban!