info@divehardtours.com H-P 10:00-18:00 +36 1 785 8492

Nílusi hajóút során vásárlás, árak

  1. Vásárlás a nílusi hajóút során

    A városnéző programok alkalmával rövid pihenőket iktatunk közbe. Ezek a megállók nem csak felfrissülésre alkalmasak, hanem olyan helyi kézművesekkel is megismertetnek minket, mint a papirusz műhely, a parfüm palota, a szőnyegiskola vagy az alabástrom faragóműhely. Ezeken a helyeken eredeti, jó minőségű termékeket vásárolhatnak az érdeklődők. A bazárban ugyanezek silány másolatait szerezhetjük be. Élelmiszereket és üdítőket érdemes a nagy bevásárlóközpontokban vásárolni, mert ezeken a helyeken a választék is nagyobb és az ár pedig fix.
    Szinte sehol nem írják ki az árakat, ezért meg kell kérdeznünk, hogy mi mennyibe kerül, de ezeket ne vegyük komolyan, mindig alkudozzunk. Ez különösen igaz a bazárokra, ahol van olyan, hogy még az eladók biztatnak minket alkura, ha elfogadnánk az első árat, hiszen az alku egy kedves szokás, ami legalább 10 percig tart, és közben akár jó barátságba is kerülhetünk a bolt tulajdonosával. A nagyobb éttermekben fix árak vannak, borravalót a fizetendő árhoz mérten max 10 %-ot adjunk.
    A változatos és ízletes, afrikai és ázsiai jegyeket egyaránt felvonultató mai egyiptomi konyhaművészet megismeréséhez érdemes kilépni a szállodából, és csatlakozni az utca emberéhez. Ekkor ízlelhetőek meg ugyanis Egyiptom igazi ízei, mint például a grillezett vagy roston omlósra sütött bárány, vagy csirkehús a shish kebab melyet paradicsom- vagy zöldsalátával, tahina szósszal és teljes kiőrlésű lisztből készült pitával kínálnak. Az utcai büfékben lehetőség van az egyéni ízlésnek megfelelően a szendvics egyedi, akár húsmentes összeállítására is, ekkor hús helyett csicseriborsó krémet (hummus), padlizsánkrémet (babaganoush) vagy falafel golyókat kérhetünk. A tengeri ételekből is bőséges a kínálat.

    A tejtermékek közül a joghurt (laban zabadi) natúr, vagy mézzel, lekvárral, befőttel esetleg mentával ízesített változatát érdemes megkóstolni. A helyi sajtnak (gibna) általában két fajtája kapható, az egyik (gibna beida) fehér és lágy, a fetasajthoz hasonló, a másik (gibna rumy) kemény és halvány sárga színű. Mindkettőt szendvicsek és saláták készítéséhez használják.
    Az alkoholmentes italok kínálata nagyon széles a szénsavas (Coca Cola termékek) és rostos üdítők többféle kiszerelésben kaphatók. Az egyiptomi kávé hasonlatos a török kávéhoz, általában kis csészékből isszák, sok cukorral, erősen.  A teát általában kis fekete pohárból fogyasztják és az egyiptomiak többsége rendkívül édesen issza, néha öt-hat kanálnyi cukrot is beletéve. Az egyik legkedveltebb üdítőital a Karkade (hibiszkusz lé) ez melegen és hidegen is fogyasztható. Az egyiptomi sörök közül a legismertebb Stella lager, a sötétebb és ízesebb Stella Premium és még népszerű a Sakkara Gold. Az egyiptomi finom borok: Omar Khayyam (vörös), Rubis d Egypte (rozé) és a Cru des Ptolemées (fehér)az Obelisk vörös és fehér bor szintén közkedvelt. Egyiptomban gyártanak ánizs ízesítésű égetett szeszt a zebib-et. A nagyobb turistahotelek importálnak sört, bort és más alkoholtartalmú italt, de ezek jóval többe kerülnek az otthoni kínálatnál. Érdemes a duty free shopban feltankolni ha a hazai ízekre vágyunk.
Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére. Részletek.