info@divehardtours.com H-P 10:00-18:00 +36 1 785 8492

Libanon körutazás

Látogassa meg Libanon városait, látványosságait!

Libanon körutazás olcsó akciós nyaralás utazás

Ezen az oldalon 0 szálloda közül választhat.

Szűrők
Libanon körutazás olcsó akciós nyaralás utazás
Libanonból, azaz Föníciából ered a pénz, ezért a kereskedés valóban a libanoniak vérében van, a DNS-ükben is kódolva lehet. A Libanonban élő maronita keresztények nyíltan vallják, hogy az őseik föníciaiak voltak. Ezért a többségi muszlim vallású országban – bármennyire furcsa is – a föníciai egyenlő azzal, hogy „keresztény”. Ez a fő oka annak, hogy a bejrúti Nemzeti Múzeumban egyetlen régészeti lelet alatt sem olvasható a „föníciai” felirat. A várható muszlim reakciók miatt csupán annyit írnak a kiállított tárgyak alá a szakértők: „vaskori lelet”.

Fontos tudni, hogy Fönícia egy ókori civilizáció Kánaán északi részén, mely a mai Libanon nagy részét valamint Izrael, Szíria és Palesztina egyes területeit foglalta magába.
Vízum turista célú beutazás esetén: A bejrúti repülőtéren a magyar állampolgárok illetékmentesen 30 napra érvényes turista célú vízumot igényelhetnek. Más határállomásokon a vízumért díjat számítanak fel.
Vízum 30 napnál hosszabb tartózkodás, illetve nem turista célú beutazás esetén a Libanoni Köztársaság Magyarországi Nagykövetségén igényelhető.

A nagykövetség elérhetősége:
Cím: 1112 Budapest Sasadi út 160.
Levélcím: 1511 Budapest Pf.: 110
Telefon: 249-0900
Fax: 249-0901
A gyakran a „Kelet Párizsaként” emlegetett Bejrút a háborúk és zavargások ellenére is a vásárlás, a társas élet és a városnézés nyüzsgő központja. A várost számos alkalommal újjáépítették, így a modern építészet oszmán és gyarmati francia épületekkel keveredik. Az olyan forgalmas utcák, mint a Hamra és az Ashrafieh a pezsgő éjszakai életről gondoskodnak, míg a nemzeti múzeum és a Gibran múzeum a város történelméből adnak ízelítőt a turistáknak. A Corniche tengerparti sétányt sokan használják futásra és kerékpározásra.
 

Bejrút vásárlás

A bejrútiak büszkék arra, hogy a Verdun utca a 33. helyet foglalja el a világ legdrágább bevásárlóutcái között, egy szinten van a New York-i Madison Avenue-val és a londoni Oxford Street-tel. Apropó, vásárlás. Ez az egyik legnépszerűbb elfoglaltság Bejrútban. Az árak, a színvonal és a kínálat meghaladja a Ny-európai átlagot. Más arab országokból is idejárnak a hölgyek, hogy a csador alá vegyenek valami divatosat Ferragamo, Valentino vagy épp Dolce&Gabbana butikjában. Teljes testet eltakaró, csak a szemnek rést hagyó öltözetet libanoniak nem viselnek, akin ilyet látni, konzervatívabb országból jött.
A legnépszerűbb, elegáns bevásárlóutca a Weygang, de itt, a nagy márkák mellett van a Beirut souks nevű központ is. Ennek helyén valamikor valóban szuk, azaz bazár volt, de most lazán egybefűzött üzletek labirintusát találni több szinten. A teljes alagsort olyan méretű és szintű élelmiszerbolt foglalja el, amilyen Európában sincs. Csak tésztából közel 100 fajta van, köztük lazacos, szarvasgombás, kakaós vagy balzsamecetes. A sarkon Hermés butik, a plázaszintű boltok között egy Európában is igen exkluzívnak számító Porsche Design - itt egymás mellett találhatók az olcsóbb és a drágább üzletek is.
 

Bejrút időjárása

Bejrút éghajlata forró mediterrán éghajlat. Az éjszakák és a nappalok is melegek, a nyár szinte csapadékmentes. Az ősz és a tavasz hűvös. Augusztus a legforróbb hónap, a havi átlagos maximum hőmérséklet ilyenkor 32 °C, a január és február pedig a leghidegebb hónap, ekkor a havi átlagos minimum hőmérséklet 11 °C. Az uralkodó szél délután és este főképp nyugati irányú, a Földközi-tenger felől, éjszaka megfordul és a szárazföldről a tenger felé fúj. Az átlagos éves csapadékmennyiség 893 milliméter, a legtöbb eső télen esik, nyáron nem jellemző. A hóesés is ritka, a hegyvidéki területeken fordulhat csak elő a külvárosokban.

Az egymillió lakosú Bejrút története szívbemarkoló. Az egykor az ezeregy éjszaka meséibe illő, gazdag, derűs és színes város irigylésre méltó pompáját, lüktető életét megsemmisítette a 15 éves háború, amelyből azóta sem tért teljesen magához. Már a fiatalabb helyiek is csak szüleik elbeszéléseiből ismerik a főváros egykori arcát.
 

A 70-es években a Közel-Kelet Svájcaként és Párizsaként tekintettek az országra és a városra, mígnem 1975-ben kitört a polgárháború. Bejrút lakossága a hegyekbe menekült, a város elnéptelenedett, minden elpusztult. Még az országot átszelő vasútvonal is nyomtalanul eltűnt, sínestül, állomásostul, mintha sosem lett volna.

A lakosság csak a 90-es években tért vissza Bejrútba, de a 2000-es évekig az Izraellel való konfliktusok miatt még nem volt nyugalom, csak ekkor indulhatott meg a helyreállítás.

A felújításokat a Solidére nevű cég vállalta, amely felvásárolta a belváros romos ingatlanjait, és szépen, autentikus stílusban újította fel azokat. Ott viszont, ahol a tulajdonosok nem egyeztek bele a felvásárlásba, még ma is romos, golyó lyuggatta falakat látni. Nagy tehát a kontraszt. A város nyugati oldala a muzulmán, a keleti a keresztény.A modern arcú Bejrútban megtalálható minden nagy nemzetközi márka. Kis túlzással több autó van, mint amennyi ember, ezért elég gyakoriak a dugók, mégis taxival és iránytaxival a legpraktikusabb közlekedni. A helyiek szerethető gyengesége, hogy imádnak vásárolni (van is hol, az egykori szuk például ma csillogó-villogó bevásárlóközpont, kifejezetten a tehetősebbeknek), és többet mutatni magukról, mint ami van. Az autó például legyen nagy, új és márkás, nem számít, hogy hitelből vették. Nagyon fontosak a családi kapcsolatok és a közösség ereje, ugyanakkor vallják: jobb egy közeli szomszéd, mint egy távoli rokon.
Libanon északi kikötője Tripoli.
Nagy múltja ellenére a műemlékeinek többsége csak a 14-15. századból származik. Fő nevezetessége a keresztesek 12. századi vára, a 13. századi Nagymecset, a Teinal-mecset és a Vartaví emír mecsete
Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére. Részletek.