info@divehardtours.com H-P 10:00-18:00 +36 1 785 8492

Válassza ki utazását!

  1. Módosítom
  2. éjszaka
    Módosítom
  3. Módosítom
Sajnáljuk, de jelenleg nincs ide utazási ajánlat.
Válasszon másik utazást!
images/galeria/q/2020/made-in-usa-usa-korutazasok-utazas-usa-1.jpg

Made In USA körutazás last minute utazás olcsó akciós nyaralás üdülés

Körutazás információk

Utazás repülővel, menetrend szerinti járattal, elhelyezés helyi 3-4*-os szállodák 2 ágyas szobáiban, reggelis ellátással.

Kis létszámú csoport, max. 9 fő! UNESCO világörökségi helyszín, természeti látnivalók, magyar idegenvezetés.

Körutazás leírása

1. nap: Elutazás Chicagoba

Találkozás a Liszt Ferenc reptéren hajnalban. Elrepülés Chicagoba reggel, menetrend szerinti járattal. Útközben rövid felkészítés a Magyarországnyi lakosságú (elővárosokkal 9,5 milliós) mega-metropolisz végtelen méreteiről és látnivalóiról. Miért kapta a város (?) az „Amerika találkozóhelye” - „A Sportok Városa” (Best Sports City) – „Amerika Felhőkarcoló Iskolája” – „Amerika főpályaudvara”, beceneveket, hogy csak néhányat említsünk Chicago világszerte elterjedt meghatározásaiból. Megérkezés után transzfer a szállodába, menet közben informatív városnézéssel. Szabadprogram lehetőségek.
Éj Chicagoban.

2. nap: Chicago – Amerika találkozóhelye

Reggeli után „érzékszerveink áthangolása” az óriási chicagói méretekre és forgalomra. Az 58.000 km2 területű (!), tengernyi méretű Michigan-tó partján fekvő város a Nagy-tavak legforgalmasabb kikötője, kiváló összeköttetéssel az Atlanti-óceán felé. Számos kikötője közül a Navy Pier a leglátogatottabb, többek között innen élvezhető leginkább a Burham Place, Little Italy, a The Loop és a Magnificient Mile városrészek felhőkarcolóinak panorámája. A The Loop („Chicagói Manhattan”) szélén 1925-ben átadott Union Station vasúti pályaudvar az Amtrak „zászlóshajója”, Amerika főpályaudvara. A Michigan Avenue Észak-Amerika egyik legforgalmasabb sugárútja, s innen indult 1925-ben, a Los Angeles óceánpartjára vezető, 3.940 km hosszúságú, legendás Route 66, „Amerika főutcája” is. A légi, vízi, vasúti és közúti közlekedési helyzetnek is köszönhető a város óriássá növekedése, s ezzel is magyarázható miért látogat ide rajtunk kívül még további 58.000.000 külföldi turista (!) minden évben. 4-5 órás Hop-on- Hop-off buszos városnézés a belső városrészek felhőkarcoló negyedeiben (Chicago 77 db önálló városrészből áll – az elővárosok nélkül), majd séta közben ismertető a Chicago School és a City Beautiful Movement irányzatokkal, miként vált a város a felhőkarcoló építészet központjává is. Néhány szó a Fortune 500 (A világ legnagyobb 500 vállalata) itt székelő birodalmairól, s a leghíresebb felhőkarcolócsodákról – a terepen. A szédítő kilátás élvezete a 442 m magas Willis Tower 103. emeletéről (25 éven át ez volt a Föld legmagasabb felhőkarcolója, Sears Tower néven), majd látogatás az Union Stationban. Fényképezés a 36 m magas mennyezetű Great Hall díszteremben, majd a Grand Staircase lépcsőnél, az Aki legyőzte Al Caponét c. film leghíresebb jelenetének helyszínén. (Persze néhány sztori az 1920-as 30-as évek gengsztereiről, Al Caponétől – John Dillingerig.) Séta erőnktől függően a gigászi méretű, tóparti Grand Parkleghíresebb helyszínein (Field Museum, Buckingham Fountain, Queens Landing, The Art Institute of Chicago). Csoportkép készítés a Route 66 BEGIN jelzésnél.
Éj Chicagoban.

3. nap: Chicago Bulls, Magnificient Mile és Chicago Riverwalk

Reggeli után látogatás a Chicago Sport Múzeumban. Kísérlet a legjellemzőbb amerikai sportok szabályainak „feltérképezésére”, a legnagyobb nevű chicagói klubok relikviáinak, sztorijainak megtekintése közben: Baseball: MLB (Chicago White Sox és Chicago Cubs); Amerikai foci: NFL (Chicago Bears); Kosárlabda: NBA (Chicago Bulls); Jégkorong: NHL (Chicago Black Hawks).Séta a Magnificient Mile negyed felhőkarcolói között, illetve a Chicago folyó mellett, a Chicago Riverwalk mentén, a festői tóparthoz. Délután vásárlási és egyéni programlehetőségek.
Éj Chicagoban.

4. nap: A Kentucky Bourbon fővárosa Louisville

Elrepülés menetrend szerint az Amerikai-Dél határállama, Kentucky legnagyobb városába, Louisville-be. A XIV. Lajos francia uralkodóról elnevezett, 650 ezer lakosú város az amerikai „ló-sport Mekkája”, a Kentucky Derby rendezője, az USA legnagyobb viktoriánus kori (1840-1910) védett városrészével. Talán mégis arról a legismertebb, hogy ez a Kentucky Bourbon Trail kiinduló állomása és az amerikai Bourbon whiskey gyártás fővárosa. (Az USA-ban gyártott bourbon whiskey több mint 35%-a a városból kerül ki!) Louisville a Brown- Forman Co. italforgalmazó óriás központja és számos világhírű whiskey márka működtet itt lepárlót, mint pl. az Angels Envy, a Bulleit, az Evan Williams, vagy az Old Forester. Nem mellékesen ez a Kentucky Fried Chicken (KFC) székvárosa is, Colonel Harland David Sanders (1890 – 1980) becses emlékeivel és múzeumával. Megérkezés után bejelentkezés a hotelbe, majd séta az Ohio-folyó partjára, Abraham Lincoln üldögélő szobrához. A Belle of Louisville, az USA legrégebbi lapátkerekes gőzhajójának fotózása, majd séta a Big Four Bridge műemlékhídon Indiana államba. 3-4 lépés Indianában, majd séta vissza Kentuckyba. Pár szó Muhammad Ali /Cassius M. Clay Jr./ (1942 – 2016), Louisville mindenképp leghíresebb ökölvívójának stílusáról, majd pályafutásának további elemzési lehetősége egy-egy pohár Wild Turkey, Four Roses vagy Makers Mark elfogyasztásával egy sportkocsmában.
Éj Louisvilleben.

5. nap: A Kékfű pályától – Öreg Louisville-be és a Muhammad AliCenterbe

Reggeli után látogatás a Historic Old Village Információs Központban, majd időutazás-séta a XIX. századi viktoriánus városrészutcáin, a legszebb paloták fotózásával, kitérővel a University of Louisville egyetem épületeihez. Utazás a Churchill Downs lóversenypályához, ahol Amerika legjobb lovai mérik össze adottságaikat, a világhírű Kentucky Derby n. Látogatás a Kentucky Derby Múzeumban, majd rövid utazás a múzeum negyedbe, a Louisville Slugger Museum Factory-ba, az USA első számú baseball-ütő múzeumgyárába. Baseball történelem és baseball legendák hallgatása – a látogatás végén baseball relikviák vásárlási lehetőségével. Inspiráció begyűjtési lehetőség a Muhammed Ali Centerben – részletes ismerkedés Ali életével, sikereivel. Délutáni látogatás a KFC főhadiszállásán. Harland David Sanders katonai titkai –illetve titkos receptjei sztorijának felelevenítése, majd utána fakultatív Kentucky Fried Chicken fogyasztás – itt Kentucky-ban, a forrásnál. Késő délutáni szabadidő, vásárlási lehetőség.
Éj Louisvilleben.

6. nap: Abraham Lincoln – Jim Beam – General Motors Co.

„I like to see man proud of the place in which he lives. I like to see a man live so that his place will be proud of him.” - Abraham Lincoln
(Szeretem látni az embert, aki büszke a helyre, ahol él. Szeretem látni az embert, akire tetteiért büszke lesz a hely, ahol élt.)

Reggeli után utazás Clermontba, a Jim Beam lepárlóba. A „kentucky bourbon szentély” (mármint az üzem) bejárása, majd kóstoló és vásárlási lehetőség Kentucky méltán világhírű nedűjéből. Továbbutazás Hodgenville-be, Abraham Lincoln (1809-1865) szülőfalujába, történetekkel a Republikánus Párt és az Egyesült Államok egyik legnagyszerűbb elnöke életéből. Az Amerikai polgárháború (1861 – 1865) okainak közös bogozgatása – az egyensúly megtartására való tekintettel is – kitéréssel a rabszolgatartó Dél (Konföderációs Államok) és vezetőjük, a szintén Kentuckyban született, Jefferson F. Davis (1808 – 1889) Demokrata ellen elnök históriájára. Közös séta a Lincoln Szülőház Mauzóleumban. Továbbutazás a bowling greeni Nemzeti Corvette Múzeumba. A General Motors kentucky gyáregysége mellett működő múzeum a Corvette sportkocsik legteljesebb gyűjteménye – minden egyes, 1953-óta megjelent modellel. Útközben néhány szó az 1911. óta működő Chevrolet-ről (anyacég) és az 1908. óta növekedő General Motors (GM) vállalat óriásról. Figyelem! A múzeum bejárásakor fakultatív igénylés adható le az új C8 Corvette típusra.
Késő délutáni továbbutazás Dixie (Amerikai-Dél) következő államába Tennessee–be, s annak is nagyszerű fővárosába, Nashville-be. Igen – abba a bizonyos Nashville-be, az amerikai country- és élő zene fellegvárába. A hotelbe jelentkezés után látogatás a Lower Broadway-negyedben, vagy, ahogy világszerte ismert, a Honky Tonk Higway-en, ahol délelőtt 10:00 és hajnali 03:00 között mindig szól a zene az utcaszám sorakozó zenés kocsmák valamelyikében. A napot lezáró magasztos és pátoszi pillanat – fakultatív módon: Jack Daniels hörpintés (a legismertebb Tennessee whiskey), ahol, és ahogy azt kell.
Éj Nashvilleben.

7. nap: Nashville

Reggeli után látogatás a Hermitage-ban, Andrew Jackson (1767 – 1845) elnök 445 ha méretű néhai ültetvényén és csodaszép udvarházában. Visszatérés a 700.000 lakosú főváros kormányzati negyedébe, néhány sztorival a polgárháborús évekről, amikor Nashville a Konföderáció (Déliek) fővárosa volt. Látogatás a State Capitol épületében, majd a Parthenon csodaszép, XIX. századi másában. Közös látogatási lehetőség a Coutry Hall of Fame Múzeumban, ismerkedés a város zenei históriájával. Rövid utazás a bezárt General Motors gyárterületen kialakított Marathon Village városrészbe. Betérés egy Harley Davidson kereskedésbe, a legendás motorok gusztálásával. Ismerkedés a Tennessee Whiskey Trail (Tennessee Whiskey út) legfontosabb helyszíneivel, a 25 legismertebb üzem néhányának megemlítésével, majd kóstoló a Nelsons Green Brier Distillery-ben. Whiskey kóstolónk után séta a Jack Daniels Márkaboltba. Szabadprogram késő délutántól. Lehetőség a napot lezáró magasztos és pátoszi pillanat fakultatív megismétlésére – a randevúra Jack Danielsszel a Lower Broadway-negyedben.
Éj Nashvilleben.

8. nap: Graceland, Elvis Presley birtoka a Mississippinél

Reggeli indulással 220 mérföld (4 órás) utazás a Mississippi partjára, Memphis városába, Elvis Presley (1935 – 1977) birtokára, Gracelandbe. Menet közben szemelvények A Király legfontosabb zenéiből, filmjeiből. Közös látogatás a 3 szintes, 1.631 m2-es, 23 szobás (8 fürdőszobás) házban, majd Elvis luxusautóinak és magánrepülőinek megtekintése. Virág elhelyezési lehetőség Elvis sírjánál a kertben, csoportkép készítési lehetőséggel Amerika második leglátogatottabb házában (a washingtoni Fehér Házban fogadnak csak több látogatót). Utazás a Sun Studio Múzeumba, Elvis karrierjének első állomására. Néhány szó a néhai Gibson gitárgyárról (amit a közelmúltban telepítettek át Nashvillebe) és az időkről, amikor Memphis vált a Rock &Roll és a Soul zene fővárosává. Nyitvatartástól függően 90 perces lapátkerekes hajókirándulás a Mississippin, ismertetővel Amerika legnagyobb folyamáról, rockos integetési lehetőséggel a szomszédos Arkansas államba. Szobáink elfoglalása, majd látogatás a Beale Street-en, a Lower Broadway-negyed memphisi megfelelőjében – sok élőzenével.
Éj Memphisben.

9. nap: A Rock & Soul Múzeumból – New Mexicoba

Délelőtti látogatás a Rock & Soul Múzeumban, majd séta lehetőség a Mississippi partján. Délutáni elrepülés menetrend szerint New Mexico legnagyobb városába, Albuquerque-be. Menet közben felkészülés a Németország méretű, de csak 2.000.000 lakosságú Sun Belt State (Napfény öv állam) rendkívül gazdag múltjáról, és igen biztató adottságairól. New Mexico 1821-ig Új-Spanyolország, majd ezt követően Mexikó része volt, mai határai csak 1854-ben alakultak ki. A lakosság nagyobbik hányada spanyol, illetve indián. Az államban élő indiánok 23 törzséből 19 a földművelő pueblo törzsekhez tartozik, akik a navajokkal, illetve az apacsok 3 törzsével éltek, élnek együtt. Szállodai szobáink elfoglalása után látogatás a Rio Grande folyópartján, majd az 1706-ban a spanyolok által alapított óvárosban.
Éj Albuquerque-ben.

10. nap: Sante Fe: New Mexico és Amerika legrégebbi fővárosa

Reggeli után látogatás az Indian Pueblo Cultural Centerben, némi áttekintéssel az állam indiánrezervátumairól és népességéről. Átutazás az Albuquerque Indián Motorkereskedésbe, a motorcsodák meggusztálása közben eklektikus összehasonlítás a Harley Davidson modellekkel és szakvéleményezés. Rövid utazás az állam fővárosába, a 85.000 lakosú Santa Fe-be, a Szent Hit városába. Menet közben történetek Francisco Vásquez de Coronado ide vezetett, 1540-1542 évi expedíciójáról, Cibola Hét Aranyvárosának megtalálására. A város 1610-ben vált Új-Spanyolország Santa Fe de Nuevo México provinciájának központjává, La Villa Real de la Santa Fe de San Francisco de Asís néven. Tervrajzait 1573-ben készítették, főterének építkezéseit 1610-ben fejezték be. Óvárosának épületei is ebből az időből származnak. Séta a Santa Fe Plaza indián Piacán, majd a Palacio de Los Gobernadores (Kormányzók palotája) ősi falainál. Látogatás az 1626-ban átadott (azóta többször átépített) Assisi Szent Ferenc Katedrálisban, majd a San Miquel Missziónál. A Loretto kápolna megtekintése után szabadidő és vásárlási lehetőség az óvárosban. Hazaúton látogatás a Santo Domingo Pueblo Trading Post kereskedelmi állomáson. Késő délutáni visszaérkezés a szállásunkra.
Éj Albuquerque-ben.

11. nap: A Nemzeti Nukleáris Múzeumtól – a hollywoodi western hősökig

Reggeli után közös látogatás a Nemzeti Nukleáris Múzeumban, egy kis áttekintéssel az atombomba kutatásokról és atomháború rémképekről. Idegeink kisimítása egy Cadillac szalonban. Néhány, csak az amerikai piacra gyártott, XXXL méretű modell megtekintése. Folyamatos utazás nyugatra, a Route 66 vonalán. Látogatás az „égbe épített” Acoma Pueblo Nemzeti Történelmi Emlékhelyen. Séta a 2.000 éve lakott pueblo indián városka utcáin, a plató nyújtotta nagyszerű panorámák élvezetével. Utazásunk folytatása „Navahó-ország” , vagyis az USA legnagyobb területű indián rezervátuma, a 71.000 km2 (!) területű Navajo Nation délkeleti határához, Gallup városába. Gallup becenevei - „Indian Capital of the World” (A Világ Indián Fővárosa); „Heart of Indian Country” (Indián-ország szíve) – jól mutatják annak fontosságát az indiánok életében. A Route 66 mentén sokáig itt volt az egyetlen hotel (El Rancho Hotel & Motel) ami a hollywoodi sztárok igényeinek is megfelelt – így az 50-es és 60-as évek westernjeinek forgatásakor rendszeresen megfordult itt többek között John Wayne; Humprey Bogart; Spencer Tracy; Kirk Dougles; Gregory Peck; Burt Lancester vagy Ronald Reagan is. A városba érkezés után látogatás a Route 66 Múzeumban, majd betérés az El Rancho Hotel & Motel bárjába. Kora esti bejelentkezés a hotelünkbe.
Éj Gallupban.

12. nap: „Navahó-ország” (Naabeehó Bináhásdzo) festői birodalma

Reggeli megérkezés Arizona államba, s ezzel együtt a Navajo Nation területére. A hatalmas rezervátum az ország legnagyobb indián kezelésben lévő területe, megannyi szomszédos törzsi területtel körbevéve(apacs, ute, zuni, hopi), megannyi egyedien festői tájjal. Ganado városkája mellett látogatás a Hubbel Trading Post Nemzeti Emlékhelyen, bemutatva az indiánok XIX. századi életét – mai körülményeit, autonóm szervezeteit, szinte önálló államiságát. Utazás közben fotószünetek a legszebb pontokon,sztorikkal Manuelito (navahó) és Geronimo (apacs) háborúiról, a navahók 1864-66. évi Hosszú Meneteléséről. Megérkezés a Canyon de Chelly kanyonhoz, „Navahó-ország” szívébe, a déli órákban.Rövid séták és fotószünetek a 3 kanyonból álló – hihetetlen szépségű kanyonvidék peremein,emlékezéssel Kit Carson háborújára és Gregory Peck itt forgatott Mackenna aranya c. western filmjére, no meg a többi 30-40 további, itt játszódó westernre. Csoportkép készítése a Pók Nagymama-sziklájánál, majd túra a Fehér Ház romokhoz.
Éj Chinleben.

13. nap: Monument Valley, ódák földje

Reggeli utazás a Carson Mesa platóvidék én át Utah államba, a San Juan folyó kanyonjához, a Gooseneck Parkba. Minden más utazás során ez lehetne a legcsodálatosabb látványosság, mi azonban Navahó-földön járunk, ahol mindig jön egy következő rácsodálkozás. Séta a lélegzetelállító kanyon peremén. Rövid indián portékavásárlás, majd utazás a Monument Valleybe. A törzsi kezelésben lévő természetvédelmi terület az amerikai délnyugat megannyi kultikus hegyét és kanyonját rejti: Saddleback; Bear and Rabbit Castle Rock, West Mitten Buttel Elephant Butte, Big Chair, Rain God Mesa, Big Hogan, Totem Pole, Yei-Bi-Chei, hogy csak néhányat említsünk a világszerte ismert ikonokból. A mesés terület bejárása, a naplemente fotózása, vásárlási lehetőség a népművészeti boltban, majd utazás szállásunkra, egyeztetéssel arról, láttunk-e már valaha életünkben ennél különlegesebb helyet.
Éj Kayentában.

14. nap: A Grand Canyon

Utazás a Black Mesa és a Painted Desert sivatag festői vidékein át az UNESCO világörökségi Grand Canyon Nemzeti Park déli peremére. Séták és fotószünetek a legszebb kijelölt pontokon: A 277 mérföldhosszú, 17 mérföld széles völgy legmélyebb pontja 1.700 m-rel a látogatók lába alatt található. A déli oldalon 35 km hosszan követhető a kanyon, megannyi elképesztő kilátást kínáló, jelölt ösvénnyel. Csak néhány az ösvény kezdetek sorozatából: Tusayan Indián Romok, Őrült Pont, Nagy kilátás Pont, Anya Pont. Kedvünktől, erőnlétünktől függő rövid séták.
Éj a Grand Canyon déli oldalán.

15. nap: A Route 66 legszebb szakasza

Utazás Williams belvárosába, a Williams Historic Business District-be, a védett régi főutcába. Menet közben történetek a 3.940 km hosszú Mother Road (Anya Út – a Route 66 egyik beceneve) aranykoráról. Pár szó a Dwight D. Eisenhower elnök által meghirdetett Interstate Highway Act törvényről és következményéről, az egész Amerikát behálózó soksávos, szisztematikus autópálya építkezésekről. Mik a Route 66 szervezetek? Hogyan és miért mentik meg a legendás Route 66 egyes szakaszait? A válaszok közös feltárása után indulás a Route 66 legfestőibb sivatagi szakaszán, Williams főutcájáról, pihenőkkel Selingman városkájában, a Sitgreaves-hágón, majd Oatman városkájában. Megérkezés a Colorado partjára és Kalifornia határára, Lake Havasu City-be este.
Éj Lake Havasu Cityben.

16. nap: A Joshua Tree Nemzeti Parktól – a Csendes-óceánhoz

Reggeli „határátlépés” Kaliforniába, adatokkal és sztorikkal a Nyugati-Partvidék leggazdagabb,legnagyobb befolyású és legőrültebb államáról. Utazás a Mojave-sivatagon keresztül, annak legszebb, 3.200 km2 területű nemzeti parkjához, a szigorúan védett Joshua Tree Nemzeti Parkba.Megérkezés a déli bejáratnál, majd a park átszelése DK – Ény irányban, a végtelen panorámák élvezetével a Keys View kilátópontnál, sétákkal a legfurább sziklaformációknál,illetve yucca ligetekben. Utunk folytatása nyugatra,gondolatébresztő eszmefuttatási lehetőséggel, kinek mit jelent a Kaliforniai álom. Pár szó a több, mint 18.000.000 lakosú Los Angeles agglomerációról, átvergődéssel annak északi peremein. Esti érkezés Santa Monicaba, a szállásunkra.
Éj Los Angelesben.

17. nap: Hollywood

Reggeli közben az aktuális forgalmi dugókat, illetve minden képzeletet felülmúló ingatlan árakat taglalóhírek figyelése a TV-ben, majd utazás Hollywoodba. Közös séta a Hollywood Walk of Fame világhírű helyszínein, beszélgetéssel sztárokról, Oscar díjról, filmiparról. (A szabad véleménynyilvánítás jegyében, akár a Jancsó féle-, vagy más magyar művészfilmekről is – igény szerint). 2 órás szabadidő, vásárlási lehetőséggel. Rövid utazás a Venice Beach városrészbe. Séta a Csendes-óceán partján, a híres strandon, rövid szabadidővel. A nap végén búcsú Kaliforniától és Amerikától, a Santa Monica Beachen – a Route 66 END táblánál.
Éj Los Angelesben.

18. nap: Pannónia hívó szava

Elrepülés Los Angelesből menetrend szerint. Átszállással hazaérkezés Budapestre a 19. napon, a kora délutáni órákban.

A programok és a szálloda változtatásának jogát irodánk fenntartja!

Az alapár tartalmazza

- nemzetközi repülőjegyet illetékkel (melynek értéke kb. 550 000 Ft)megadott szállástreggelis ellátást helyszíni közlekedéstmagyar nyelvű idegenvezetést

Az alapár nem tartalmazza

- Esta ügyintézés13 000 Ftútlemondási biztosítás 2,2 % vagy választható COVID-19 fedezettel 4%

Egyéb költségek

- BBP biztosításegyágyas felár804 000 Ftmúzeumi látványossági belépőkkb. 485 USD
USA, USA körutazások

Éves átlaghőmérséklet

Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére. Részletek.