info@divehardtours.com H-P 10:00-18:00 +36 1 785 8492

Válassza ki utazását!

  1. Módosítom
  2. éjszaka
    Módosítom
  3. Módosítom
Sajnáljuk, de jelenleg nincs ide utazási ajánlat.
Válasszon másik utazást!
images/galeria/q/2020/kelet-kanada-az-atlanti-oceantol-a-niagara-vizesesig-kanada-korutazas-utazas-kanada-1.jpg

Kelet-Kanada Az Atlanti-óceántól A Niagara-vízesésig Kanada körutazás last minute utazás olcsó akciós nyaralás üdülés

Körutazás információk

Utazás menetrend szerinti repülőjárattal, átszállással, a helyszínen transzkontinentális vasúttal. Elhelyezés helyi 3* szállodák 2 ágyas szobáiban, reggelis ellátással.

2021-es dátum és ár tájékoztató jellegű!

Körutazás leírása

1. nap: Irány Új-Skócia!

Találkozás a Liszt Ferenc reptéren a reggeli órákban. Elrepülés Halifaxba 11:15-kor, két átszállással. Útközben Kelet-Kanada és tartományainak „elhelyezése” a térképen, az óriási térség fontosabb, legismertebb topográfiai adatainak áttekintésével. Vázlatos áttekintés az 55.300 km2 területű (kanadai léptékben igen picinyke) Új-Skócia természeti képéről, egyedi adottságairól, különös tekintettel a „körbeölelő” halban egyedien gazdag öblökre: Szent Lőrinc-öböl, Fundy-öböl, Maine-öböl. Felkészülés az 1749-ben alapított főváros, a több mint 400.000 lakosú Halifax, múltjáról és jelenéről.Megérkezés Új-Skócia fővárosába este. Pihenő, erőnktől függően fakultatív esti-éjszakai szabadprogram.
Éj Halifaxban.

2. nap: Halifax – a lojalisták dicséretétől a Dal koráig; Az UNESCO világörökségi Lunenburg

Reggeli elutazás az UNESCO világörökségi védelem alatt álló Lunenburg városába. A déli part legérintetlenebb halász városkája a XVIII. században betelepült német, svájci és hugenotta bevándorlók – máig élő skanzenje. Látogatás az Atlanti Halászat Múzeumban (Fisheries Museum of the Atlantic), majd séta a több százéves utcákon. Hazaúton pihenő Peggys Cove álomszép halászfalvában, csoportképkészítéssel annak híres óceáni világítótornyánál. Délutáni séta Halifaxban, s közben a főváros és a tartomány XVII-XIX. századi múltjának rövid ismertetése a 3 teljesen különböző látásmód (1./ mikmaq indiánok – az őslakók; 2./ francia betelepülők – az első gyarmatosítók; 3./ skót-ír és angol bevándorlók – a többségi lakosság) alapján. Sztorik az 1688 – 1763 között zajló francia és indián háborúkról, illetve az Amerikai függetlenségi háború (1775-1783) idején ide menekülő lojalista gyarmatosok tömegeiről. Miért költözött ide még David Mathews, New York polgármestere is 1783-ban? Miért választották az itt élők az angol koronát, s védelmezték szabadságukat a fiatal Egyesült Államoktól? – Válaszok keresése a nem mindennapi kérdésekre, a mindennapi (tan)könyvektől eltérő megközelítésben. Séta a város fölé magasodó Citadel Hill robosztus erődjében. A skót regimentek (szerencsés esetben), s Halifax nagyszerű panorámáinak fényképezése. Séta a város ikonikus óratornyához, az 1803-ban Londonból, Edward kenti herceg által küldött (s azóta zavartalanul működő) Town Clock-hoz. Rövid látogatás az 1749-ben átadott St. Paul templomnál, majd tovább a viktoriánus Barrington Street forgatagában. Vázlatos ismertető a város rendkívüli oktatási szerepéről, 7 egyeteméről, különös tekintettel a világhírű „Dal”-ra (Dalhousie University). Közös esti látogatás a hangulatos kikötőnegyedben.
Éj Halifaxban.

3. nap: Utazás New Brunswickba; a Nemzeti Transzkontinentális Vasút históriája

Délelőtti szabadidő Új-Skócia belvárosában, majd kora délutáni elutazás vonattal (VIA Rail Economy Class) Moncton városába, Kanada egyik legjelentősebb vasúti központjába, becenevén „Hub City”-be. Néhány szemelvény az egész országot átszelő Kanadai Nemzeti Vasút (CN) és az átalakult Nemzeti Transzkontinentális vasút (NTR) múltjából, a legendás XIX. századi építkezésekről. Érintőleges ismertetés a III. György tiszteletére (A Hanoveri dinasztia uralkodója) a szászországi Braunschweig városáról elnevezett New Brunswick tartomány gazdag múltjáról és jelenlegi gazdagságáról. Koraesti érkezés Monctonba, szállodai szobáink elfoglalása.
Éj Monctonban.

4. nap: Prince Edward Island és Charlottetown diszkrét bája

Reggeli utáni indulás az 12.900 m hosszú (!) Confederatin Bridge hídhoz. A műszaki gigász fotózása, majd utazás a hídon, 40-60 m magasságban az óceán felett a Prince Edward-szigetre, Kanada legkisebb tartományába. Sztorik az 5.660 km2 területű, 143.000 lakosú „mini-állam” gazdag múltjából, Jacques Cartier 1534. évi megjelenésétől, a franciák 1758. évi kitelepítéséig – illetve az 1767. évi nagybirtok lottóig, amikor a rendkívül termékeny sziget földjei szerencsés brit birtokosok kezére kerültek.Vezetés a TransCanada főúton Queen County-ba (Királynő megye), majd a fővárosba, Charlottetown-ba, „Kanada szülőhelyére”. Az 1764-ben alapított, 36.000 lakosú Charlottetown Észak-Amerika egyetlen gyalog is bejárható fővárosa.Közös sétánk legfontosabb helyszínei: Viktória királynő Park; Fanningbank (Government House); Provincial Government Building (Parlament); St. Dunstan’s Bazilika. Az 1864. szeptemberi Charlottetown Konferencia igaz meséje – Kanada létrehozásának áttekintése dióhéjban – a helyszíneken, a viktoriánus épületeken kívül – és belül. Tudásvágyunk jóllakatása után szomjunk megérdemelt enyhítése a Victoria Row híres kávézóinak, vagy kocsmáinak egyikében, szabadidővel. Esti visszaérkezés hotelünkbe.
Éj Monctonban.

5. nap: A világhíres Fundy-öböl csodái

Reggeli után elutazás New Brunswick festői déli partvidékére, a világhíres Fundy-öbölhöz. A tartományt Új-Skóciától elválasztó öböl az Atlanti-óceán és Földünk legnagyobb (14-16 m) apály – dagály szintkülönbségeinek vidéke, megannyi egyedi látványossággal. Séta a Hopewell Rocks szikláknál (20 m magas, a dagály által „körbeforgácsolt” sziklák az öböl vizében), majd az állandóan változó Plage des Demosielles partszakasz fotózása. Utazás a tűhegyes Barn Mars-szigeten Fundys Cape Enrage-fokához, az 1840-ben átadott világítótoronyhoz. A nagyszerű panorámák élvezete. Utunk folytatása a Waterside fövenyein, a Salmon River folyó torkolatához, a 232 lakosú Alma halászfalvába. Az Alma- és Collins Lobster (tengeri rák) üzletek kínálatának összehasonlítása, majd séta a bájos kikötőben és a Lazac folyó hídján. A Fundy Nemzeti Park információs központjának közös meglátogatása, felkészüléssel az előttünk álló séták látnivalóira. A nemzeti park a felföldi hegyek és az óceán randevúhelye, drámai sziklákkal, fenyves- és lombhullató erdőkkel, s 25 db vízeséssel. A lobhullató erdőkben Kanada két legismertebb természeti szimbóluma, a cukorjuhar (és vörös juhar) és a hód is jól érzi magát. Rövid séták a Herring Cove Beach, a Mattheus Head – majd a rendelkezésre álló időtől függően a Point Wolfe Beach-öböl térségeiben, történetekkel a természeti szimbólumokról. Délutáni utazás Moncton pályaudvarára, majd 850 km hosszú, 15 órás vonatozásunk megkezdése Quebecbe (VIA Rail 2 fős kabin). Elalvás előtti statisztikák, mesék az 1,5 millió km2 területű, francia identitású provinciáról (tartomány).
Éj a Transzkontinentális vasúton (VIA Rail).

6. nap: Az UNESCO világörökségi Quebec City (Ville de Québec)

A Miért olyan mások a franciák? és Miért olyan nehéz velük…? kérdéskörök boncolgatása reggel 07:00 órától, vonatunk megérkezésétől Québec pályaudvarára. Vázlatos áttekintés a néhai Nouvelle-France (Új-Franciaország) világáról, a britekkel vívott megannyi küzdelemről. Transzfer hotelünkbe, majd csomagjaink elhelyezése a csomagszobában, felkészülés sétánkra. A 800.000 lakosú főváros Észak-Amerika egyetlen fallal körülvett települése. 1608 – 1763 között a franciák, majd ezt követően a franciák és a britek fejlesztették falait – az angolok, majd az amerikaiak ellen. Óvárosa (Vieux-Québec) UNESCO világörökségi védelem alatt álló, középkorias hangulatú kincs, a jól elkülöníthető Haute-Ville (Felsőváros) és Basse-Ville (Alsóváros) negyedekkel. Közös séta a La Citadelle-re, a város panorámáinak élvezete, a több, mint 4,5 km hosszú falrendszer körvonalainak keresgélésével. Fakultatív kávézási lehetőség a Le Chateau Frontenac Hotel-ben, a világ legtöbbet fotózott, luxushotelében – ahol Mackenzie King, Churchill és Roosevelt (miniszter)elnökök a D napról döntöttek (Normandiai partraszállás). Szobáink elfoglalása délután, majd pihenő és szabad program.
Éj Quebecben.

7. nap: Québec megér jó-néhány misét

Egész napos közös városnézés Quebec UNESCO világörökségi negyedeiben, helyi idegenvezetőnk irányításával. Látogatás többek között a Basilique-Cathédrale Notre-Dame-de-Québec katedrálisnál; az 1641-ben épült Musée des Ursulinas-nál (Orsolyák Rendháza Múzeum), majd a Musée de l’Amérique Francophone-ban (Francia-Amerika Múzeum). Koraesti szabadidő a Latin-negyedben, bevásárlási lehetőség.
Éj Quebecben.

8. nap: Utazás Montréálba ,a Francia világ második központjába

Reggeli elutazás Montréal városába különbusszal. Útközben áttekintés amára 4.000.000 lakosságúra duzzadt város (Észak-Amerika legnépesebb francia városa) legfontosabb látnivalóiról. Megérkezés után csomagjaink lerakása a hotelben, ismerkedés helyi házigazda – kísérőnkkel. Séta az 1642-ben Ville-Marie néven alapított Vieux-Montréalban, vagyis a belvárosban. Kb. 6 km-es belvárosi sétánk Montréal legismertebb műemlékeit járja végig: Place d’Armes-tér, a Notre Dame Bazilikával és a Banque Nationale műemlék épületével – Vauguelin Place tér a Quebeci Legfelsőbb Bíróság épületével és a Világ legjobban elrejtett Nelson oszlopával… Rövid pihenő a Városházánál, majd sétánk folytatása a méltán híres Marché Bonsecours piacához (Mára modern és divatos üzletek sokasága is). A Notre Dame de Secours templom megtekintése, majd sétánk befejezése a Szent Lőrinc folyó szigetén épített Le Grande Roue de Montréal óriáskerék parkjában. Montréal panorámájának fotózása, majd időtől függően látogatás az Olimpiai Városrészben.
Éj Montréálban.

9. nap: Ottawa – Kanada mesés fővárosa

09:00 órakor utazás vonaton (VIA Rail Business Class), az Ottawa folyó déli partján emelt fővárosba. (Megérkezés délelőtt 11:00-kor). Ottawa jelentése algonkin indián nyelven „a csere helye”. Kanada legmagasabb életszínvonalú nagyvárosa, mesébe illően szép viktoriánus és eklektikus épületekkel, s megannyi igaz mesével, Samuel de Champlain korától (1608) – a Rideau Canal és a Parliament Hill felépítésén át (XIX. sz.) – a jelenlegi, hatványozottan előnyös helyzetéig. Közös séta az UNESCO világörökségi védelem alatt álló Rideau Canal partján, sztorikkal Viktória királynő koráról, s a belváros megépítéséről. Látogatás a meseszép Parlamentnél. (Közös döntés alapján sorban állási lehetőség - a bejutásért.) Séta a XIX. századi épület parkjában. Látogatás a Nemzeti Galériánál, majd az ezüstkupolás Notre Dame Katedrális fényképezése. A Királyi Pénzverde (Royal Canadian Mint) közös megtekintése. Rövid szabadidő, ebéd lehetőség a ByWard Market-téren. „Kiutazás” az 1867-ben épült Rideau Hall-ba, a mindenkori brit kormányzók (Governor General) palotájába. Az épület és csodaszép parkja ma is a Windsorok vendégfogadó helye, Kanadában tett látogatásaik során. Este vacsora lehetőség a ByWard Market hangulatos éttermi negyedében.
Éj Ottawában.

10. nap: Az Ezer-tó Nemzeti Park és Kingston, Kanada régi fővárosa

Reggeli utazás busszal Kingston, az ország régi fővárosa irányába. Menet közben ismertető a Szent Lőrinc-folyó felső folyásának területeiről, a Thousand Island vidékről és a Thousand Islands (Ezer-sziget) Nemzeti Parkról. (80 km hosszan 1.864 db sziget emelkedik ki a folyó vizéből, ezek közül 21 nagyobb sziget tartozik a szigorúan védett, UNESCO Bioszféra Rezervátum és Nemzeti Park területéhez.) Az óriási határfolyó déli partja New York állam, így a szigetek kb. fele az Egyesült Államokhoz tartozik. 1 órás hajózás a jég által kialakított, élettel teli szigetek között, vázlatos ismertetéssel a Kanadai-ősföld földrajzáról, integetéssel az amerikai oldalon héderelő, jómódú jenkiknek (spanyolul gringók). Délutáni megérkezés Kanada régi fővárosába, a máig XIX. századi hangulatú Kingstonba. Séta az 1844-ben átadott Városházánál, a mögötte lévő nagyhírű piactéren, majd a rendkívül hangulatos kikötőnegyedben, illetve az 1842-ben megnyitott Queen’s University egyetem területén. Látogatás John A. MacDonald (1815-1891), az első kanadai miniszterelnök házánál, történetek a United Province of Canada (1841 – 1867) időszakáról. Néhány szó a Kingstonból induló Szent Lőrinc tengeri csatorna (Saint Lawrence Seaway) építéséről, illetve az „itt végződő” Nagy-tavak vidékéről. Késő délután fakultatív látogatási lehetőség a Royal Military College (Királyi Katonai Főiskola) és a Fort Henry Erőd igen impozáns épületeinél, az idegenvezető részvételével.
Éj Kingstonban.

11. nap: Torontó - Kanada mega-metropolisza

Reggeli elutazás vonattal (VIA Rail Economy Class) Torontóba, Kanada és az amerikai kontinens mega-metropoliszába. Menet közben vázlatos áttekintés az áttekinthetetlen méretű (6.000.000 lakos) város kalandos múltjáról, az irokéz időktől és a város 1793-ban történt alapításától – az 1812 évi amerikai ostromon át, az 1850-es években kezdődő, s ma is tartó rendkívüli növekedés és fejlődés okaiig. Csomagjaink elhelyezése a csomagszobában, majd kb. 4 órás Hop on Double decker buszos városnézésünk megkezdése, „londoni stílusban”.Az utazás É-D irányban szeli át a világvárost, az északi, ligetes Egyetemi negyedtől és a Royal Ontario Múzeumtól a közvetlen tóparti Distillery District, valamint az East Bay Front negyedig. Vázlatos „nyomvonal”: Rogers Centre Stadion - Harbour Front Centre sétány - Ontarió-tó partja – Hockey Hall of Fame - Parliament & Ontario Legislative Offices – Casa Loma – Royal Ontario Múzeum - Egyetemi negyed - Dundas Square. Erőnlétünktől, s hangulatunktól függően a buszozás több helyen is megszakítható, vezetett sétákkal. Néhány ajánlott lehetőség: 1./ az Egyetemi negyed parkja, a Trinity College és a Victoria University látogatható területei; 2./ az Új Városháza és környezete; 3./ a Toronto Stock Exchange és a pénzügyi negyed felhőkarcolói. Este a kivilágított CN Tower (554 m magas!) torony fényképezése, majd fakultatív látogatási lehetőség a Loose Moose (Laza jávor) bárban – a torontói méretekhez szokás jegyében.
Éj Torontóban.

12. nap: A Niagara Falls vízesés csodája

Reggeli után elutazás Niagara Falls városába (kb. 2 órás utazás). További 3-4 perc „türelem-próba” kisvonattal – amíg elérünk a zuhatag torkához. Sétánk megkezdése a Queen Victoria Park makulátlan gyepéről, a kavargó páraörvény felé, s közben történetek Földünk talán leghíresebb vízeséséről és azokról a bolondokról, akik alázuhantak itt (bejelentett módon). Amerika legbővizűbb vízesés-együttese 3 zuhatagból áll: Patkó-; Amerikai- és Menyasszony fátyol zuhatag. Habár „csak” 51 m magas, de itt zubog át az Erie-tó vize az Ontario-tóba, ezért vízhozama 110.000 m3/ sec, középvíz idején is. (!) Az amerikai (New York) oldal fotózása, szabadidő. Délutáni séta Niagara Falls csendesebb, „gyarmati stílusú” óvárosában. A Queen Street középületeinek fotózása, majd rövid tea szünet.Késő délutáni visszautazás Torontóba (kb. 2 órás utazás). Este fakultatív közös séta lehetőség a kivilágított Younge - Dundas Square térre – „a kanadai Times Square”-re, az idegenvezető részvételével.
Éj Torontóban.

13. nap: Hazautazás

Hazautazás menetrend szerint, Budapestre érkezéssel a 14. napon.

A programok és a szálloda változtatásának jogát irodánk fenntartja!

Utazás idegenvezetője

Az út idegenvezetője Gőgös Norbert.
Gőgös Norbert, geográfus, utazásszervező, a Magyar Földrajzi Társaság Expedíciós Szakosztályának titkára. Az ELTE TFK-n szerzett diplomájának szakpárja: történelem. Csoportos körutazásainak elsődleges célterülete Közép- és Belső-Ázsia, Észak-Amerika, valamint a Kárpát-medence. Publikációs témakörei többek között - a törökségi népek és sztyeppei íjfeszítő birodalmak múltja; a nomád kultúrák néprajza; Észak-Amerika és a sarkkörök természeti földrajza, élővilága; a magyar földrajzi felfedezések és kutatóutak kultúrtörténete. Hobbija a munkája és a természetjárás – a Görgényi-havasoktól - Alaszkáig és az Altájig. Kedvenc városai: A Selyemút nagyvárosai Isztambultól – Szamarkandig. Kedvenc szállodája: a mongol sztyeppék jurtái. Kedvenc itala: A jó szívvel adott székely üdvözlőpálinka. Három kislány boldog édesapja.

Az alapár tartalmazza

- a repülőjegyeket illetékekkel (melynek értéke kb. 510.000 Ft)az elhelyezést helyi 3*-os szállodákban
- kétágyas szobákban illetve 1 éj Via Rail 2 fős kabinbana reggelis ellátásta helyszíni közlekedést a megadott programokat a magyar nyelvű idegenvezetést

Az alapár nem tartalmazza

- ETA engedély díja,ügyintézéssel 5 000 Ftútlemondási biztosítás 2,2 % vagy választható COVID-19 fedezettel 4%borravaló kb. 7 CAD/fő/napétkezés napi költsége kb. 15 -50 CAD/fő/nap

Egyéb költségek

- BBP biztosításegyágyas felár440 000 Ft
Kanada, Kanada körutazás

Éves átlaghőmérséklet

Weboldalainkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére. Részletek.