Monastir városáról információk, képek
Tunézia egyik legszebb üdülővárosa, 160 km-re a fővárostól délkeletre található, legismertebb nevezetességei közé tartozik a 9. században épült Nagy Mecset. Monastir azonban mindenekelőtt, mint az első tunéziai elnök, Habib Bourguiba szülővárosaként ismert. A vitorlás és más hajók kikötőjét, a Cap Monastirt két sziklás szigetecske védelmében alakították ki. A környék tengerpartját, Skanes-t luxushotelek szegélyezik.
A függetlenné vált ország első elnökének szülőföldje Monastir. Dinamikusan fejlődő üdülőterület nagy forgalmú nemzetközi repülőtérrel, amely azonban nem zavarja az üdülni vágyókat. A Bourghiba Mauzóleum mellett a Nagymecset és a Ribat (Észak-Afrika egyik legrégebbi erődítménye) a fő látnivalók, de a város szórakozásra is kitűnően alkalmas.
Mahdia
A kis halászváros a fővárostól 210 km-re, délkeletre fekszik. Jellegzetes mór stílusban épült fehér épületek, kupolás mecsetek és karcsú tornyok jellemzik. A település a X. században a Fátimida dinasztia székhelye volt, ma Tunézia egyik legszebb, finomhomokkal borított strandjával várja nyaralóit.